Jesliže milujete kavárny a bistra tolik jako já, rozhodně je na místě vyměnit si jména pražských podniků. Začněme v tolik oblíbených Vinohradech.

Francouzská atmosféra. Francouzská vína. Vynikající jídla. Milá obsluha a malá předzahrádka na Jiřího z Poděbrad. Tak by se stručně dalo popsat mé oblíbené bistro na Vinohradech Le Caveau. Velmi příjemné místo ke čtení knihy, ranní kávě o samotě nebo vínu s přáteli. Vřee doporučuju i jejich chutné delikatesy.

lecaveau2 lecaveau1

bazar

Monolok Cafe, v docházkové vzdálenosti z Náměstí Míru, je prostorná a denním světlem prozářená kavárna, kde si kromě výtečné kávy pochutnáte také na skvělých domácích dezertech. Kavárna disponuje malou, přesto velmi pěknou zahrádkou do vnitrobloku, kde znovu najdete čas ponořit se do vaší oblíbené knihy. Kromě relaxu je tato kavárna díky nádhernému tichu vhodným místem i k práci. Přijďte sem klidně ráno a dejte si krémová vajíčka s opečeným croissantem. Až ochutnáte, pochopíte.

monolok2monolok1

12026618_10209713368090061_2096607546_n

La Boheme Cafe. Napůl kavárna a napůl showroom. Pokud nemáte rádi divoké interiéry, možná se vám toto místo bude zdát „přeplácané“. No, mně se líbí. Červená dlouhá plyšová pohovka, mohuté lustry i velká křesla. Nicméně také znamenitá káva, milá obsluha a dorty bez lepku. Za mě rozhodně ANO.

laboheme6

laboheme3laboheme1

laboheme2laboheme5

Pražírna na I.P.Pavlova je kavárna plná knih a ke čtení rozhodně také svádí, ačkoliv je rušnější než předchozí dvě. Jejich latté se mi zdá nejlepší ve městě. Ale neptejte se mě proč. Prostě mi chutná více než kdekoliv jinde. Což ale nemusí znamenat, že se na chuti musíme shodnout všichni. Každopádně je to velmi příjemné místo, které rozhodně stojí za to navštívit. A ty jejich domácí sendviče!

ifcafe vchodprazirna 3

prazirna1prazirna3

If Cafe. Útulná, malá kavárnička v Belgické ulici, kde najdete klid a spoustu lahodných dezertíků, kterým snad nelze ani odolat. Hledáte-li místo, kde najdete únik z ruchu, chaosu a stresu, právě jste ho našli.

ifcafe3 ifcafe2

icafe3ifcafe dortiky

Please follow and like us:

4 Comments on Vinohradské kavárny

 1. Hanka
  1. 4. 2016 at 7.23 (4 roky ago)

  Paráda,skvělý tipy,kam zajít v Praze. Vždycky mě pak ale mrzí,že tam nebydlím. Miluju tamní atmosféru. Aspoň si jí příště vychutnám s dobrou kávou :-) Pěkný víkend přeji.

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   1. 4. 2016 at 10.18 (4 roky ago)

   Taky přeji krásný víkend :) A určitě dobrou kávu či vínečko v nějaké příjemné kavárně :)

   Odpovědět
 2. Katka
  5. 4. 2016 at 12.14 (4 roky ago)

  Senzační článek, ostatně jako všechny. Nemáš i nápad na kavárnu či restauraci s vkusným dětským koutkem?

  Odpovědět
  • zezivotazeny
   6. 4. 2016 at 12.14 (4 roky ago)

   V centru je italská „Ambiente – Pizza Nuova“, pak na Karlíně je skvělá kavárna „Divoké matky“, také karlínská restaurace „Podolka“ (neplést s tou u Vyšehradu), tam mají dětský koutek dole, hračky s koberečkem mi vždy přinesla obsluha, jakmile viděla, že tam máme dcerku. pak karlínská „Mlsná Kavka“, interiér trochu skromnější, ale ohrádka s dětským koutkem a promyšlená, vegetariánské jídla. A pak kavárna v centru „Mistrál“ u metra Staroměstská, tam je to krásné, a navíc perfektní dětský koutek k tomu :)

   Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *