OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jarní vzpruha

Krásnou středu. S blížícím se jarem potřebuje naše tělo novou vzpruhu. Ale nebojte. Článek nebude o detoxu „gastronomickém“, ale kosmetickém.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAI PLEŤ POTŘEBUJE DETOX

Naše pleť je denně ve městě vystavena nejrůznějším negativním vlivům, co si budeme povídat. Smog, výpary, ale i stres, téměř žádný odpočinek a málo hydratace. Proti tomu všemu bojuje nový řada URBAN SKIN DETOX od mé oblíbené značky NIVEA. A proto jsem se rozhodla vám ve svém dnešním článku tuto řadu představit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zatímco DENNÍ KRÉM NIVEA URBAN DETOX z této nové řady hydratuje a chrání vaši pokožku během dne, NOČNÍ PÉČE regeneruje přes noc  a MINUTOVÁ MASKA ji zase krásně vyčistí od nečistot zanesených v pórech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


CO DOKÁŽÍ ANTIOXIDANTY A CO DĚLAJÍ RADIKÁLY

Začněme trochu edukačně. Antioxidanty, které řada NIVEA URBAN DETOX obsahuje, bojují proti škodlivým volným radikálům. Radikál. Slovo, které slýcháme všude, ale víme vůbec, co to radikál je a co je na nich škodlivého? Nechci znít ani jako chemikářka ani jako encyklopedie (ani jedno nejsem 😊), takže velmi zjednodušeně řečeno, radikál je vysoce reaktivní částice. Volné radikály sice nezpůsobí žádné nemoci, nicméně projevují se na zhoršení stavu.  V případě naší pleti jsme pobledlí, tvoří se nám víc vrásek a pleť nemá tu správnou „šťávu“. Právě proto vždycky říkám, že nejlepším make-upem je dobrý krém.  Ani sebelepší líčení vám nepomůže ve zdravé barvě a rozjasněné pokožce. Sama si toho na některých ženách ve městě všímám. Mají pěkné, decentní malování, ale jejich pleť je šedá, vrásčitá, povadlá a problematická. Což je velká škoda, protože starání se o pleť je nejen jednoduchá, ale přece i velice příjemná záležitost.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


ZELENÝ ČAJ NEJEN V HRNÍČKU

Kromě prospěšných antioxidantů obsahuje řada také výtažky zeleného čaje, které umí pleť zklidnit, hydratovat a dokonce neutralizovat škodlivé látky. A těch ve městě, ve kterém žijeme, rozhodně málo není.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


ZÁZRAČNÁ KYSELINA HYALURONOVÁ

V neposlední řadě obsahuje řada NIVEA URBAN DETOX také kyselinu hyaluronovou. O této složce si mnoho z vás může myslet, že bojuje s vráskami, což zase až taková úplně není. Pojďme si říct, jak to s ní tedy je. Molekuly kyseliny hyaluronové pleť vstřebat neumí, protože jsou velké. Umí ale perfektně navázat vodu, která je následně pletí vstřebána. Proto je pleť po použití péče s kyselinou hyaluronovou krásně hebká a vyhlazená. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


VE DNE I V NOCI

Denní krém NIVEA URBAN DETOX obsahuje navíc faktor SPF 20, který vás navíc ochrání i přes slunečními paprsky. Pro maximalizaci pozitivních účinků denního krému používám také jeho noční variantu, který oproti denní verzi neobsahuje SPF a dokáže přes noc pleť krásně detoxikovat a regenerovat, zatímco vy nemusíte dělat vůbec nic, jen sladce spát.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


MINUTA NAVÍC

Kromě denního a nočního krému obsahuje řada NIVEA URBAN DETOX také minutovou detoxikační masku z bílého jílu a výtažky z magnólie, které pleť zbaví nečistot, odumřelých kožních buněk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


KAŽDÉMU DLE JEHO GUSTA

Co člověk, to jiný typ pleti. Jelikož ta moje má sklony k tomu být spíš suchá, což vede samozřejmě k viditelnějším vráskám, snažím se v první řadě hodně hydratovat. Proto mi řada URBAN DETOX značky NIVEA skvěle sedla. Hodně příjemná je také její lehká konzistence a velmi se mi líbí také její barevný design a rozlišení bílého a modrého víčka, podle kterého přesně vím, jaký krém mám nanést ráno a co večer a nemusím číst žádné nápisy. Ano, i taková maličkost mi dokáže usnadnit můj život 😊.
Jediné, na co si musím dávat pozor, je menší nános krému. Při jeho první aplikaci jsem samým nadšením  použila víc, než jsem měla a krém se mi na pleti trochu „zdrcnul“ v malé kuličky. Takže jak v životě a v módě, i v kosmetice platí, že méně je více 😊.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

podpos

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *