Každý jiný rok jsme si v tento čas přáli hlavně určité ztišení, návrat k sobě, do svých domovů, ke své rodině. Tento rok je však jiný. Užíváme si, když nemusíme sedět doma na gauči, ale vydat se do otevřených kaváren, utíkáme aspoň k výdejním okénkům, chybí nám život, na který jsme si předtím stěžovali. Že nemáme čas, všechno hrozně rychle utíká, že nemáme klid, že všude plno lidí.

Vánoce 2020

Prázdná náměstí

Náměstí, která se nám zprvu zdála nádherná, protože byla najednou prázdná, jsou teď pro nás smutná. Chybí nám širší rodina, se kterou se momentálně nemůžeme vídat tak často, jak bychom chtěli, zejména pokud se jedná o starší členy.
A co teprve my maminky na mateřské a rodičovské „dovolené“, které „ničí“ uzavření kaváren, wellness center, bazénů, divadel a jiných institucí, kam jsme si mohly chodit o víkendu aspoň na chvíli odpočinout od našich povinností. Samozřejmě, všechny z nás milujeme svoje děti, ale v rámci zachování zdravého rozumu prostě potřebujeme být někde chvíli samy (nebo aspoň já). Jenže jak, když jsme teď všichni doma spolu a víceméně pořád (protože nikam jinam moc nemůžeme).

Vánoce 2020

Moje přiznání

Já za sebe říkám upřímně, že ačkoliv si umím na každé negativní situaci najít nejednu pozitivní věc, chybí mi „normální“ život, nakolik neumím definovat, jak se vlastně něco normálního definuje. Prostě se těším až se zase otevřou kavárny, restaurace a všechny obchody a fitka tak, že se nebudeme bát, kdy se zase zavřou. Že se nebudeme cítit divně, když si my nebo někdo vedle nás kýchne, budeme moct chodit do saun, divadel a na opery, cvičit, kašlat, kýchat i smrkat.

Vánoce 2020


Do té doby budu ale stále hledat pozitiva

Jako je pobyt na vzduchu a díky bohu, že se na něm můžeme (na rozdíl od jarního lockdownu) pohybovat bez roušky. Sice bych si mile ráda po rodinné nedělní procházce vychutnala teplou kávu nebo svařené víno v nějaké příjemné vinohradské kavárně, ale kdy jindy budu mít příležitost vypít tolik kvalitního čaje v chladném počasí, koukat na páru, která stoupá z termolahve a vychutnávat si přítomný okamžik, protože žádné jiné okamžiky v tuhle chvíli nemáme. A víte co, vždycky si vzpomenu na svoje děti a říkám si, že ty nemají absolutně žádnou škodu z toho, co se teď děje.
Zavřená školka? Nevadí.
Zavřené kavárny? Nevadí.
Zavřené obchody? Nevadí.

Vánoce 2020


Přání

Přeji si pro nás pro všechny, ať nás toto období mine stejně jako míjí většinu dětí a ze srdce myslím na všechny, kterých se tato situace dotkla a přeji jim, vám, ať věříte. Věříte, že se vše k dobému obrátí. Protože věřit je základní ingredience všech kouzel na světě. Kdy jindy taky začít věřit než právě o Vánocích. Běžte všem svým přáním naproti! A stejně jak děti věří na Ježíška, i vy věřte na něco, čemu věřit chcete. I když se vám vaše přání zdají nereálná.

Vánoce_2020_s_Mixtee


Čaje Mixtee zahřejí na tělu i na duši, obzvlášť tyto Vánoce

Vezměte si ven termolahev (ty nejhezčí mají na http://www.mygoodways.cz, odkud mám tu, co vidíte na obrázku, nicméně vy si můžete vybrat například mezi dřevěnou nebo skleněnou, záleží jakému materiálu dáte přednost. Udělejte si vánoční černý čaj od BASILUR, který koupíte v Mixtee (ZDE), běžte se projít a sněte.

Sněte o všem, co v životě chcete. A aspoň jednou v roce buďte jako děti.

Vánoce_2020_s_termolahví_Mygoodways


PS

PS: Já z vánočních čajů od Mixtee miluju ten s malinou, který chutná jako závan naděje s příchutí jistoty, že po zimě přijde léto, a že tento mezičas jednou skončí. Co vy, Jste v týmu maliny nebo brusinky? A věděli jste, že brusinky mají močopudné a dezinfekční účinky a mohou pomoci třeba při některých onemocnění žlučníku či léčbě cukrovky?

Vánoce_2020_s_Mixtee_Basilur_Raspberries

Odkaz na černý čaj s malinou: ZDE

Odkaz na černý čaj s brusinkou: ZDE

Vánoce_2020_s_Mixtee_Basilur_Cranberries Vánoce_2020_s_Mixtee_Basilur_Cranberries

 

Krásné Vánoce Vám všem 😊

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *