Kdybyste se mě zeptali na nejoblíbenější kousek ve skříni, v kosmetické taštičce a věc, na kterou se můžu vždycky spolehnout, odpovím vám jediné. Rtěnka. Rtěnka umí zdůraznit, podtrhnout, rozzářit, a to cokoliv. Černý outfit i nude look. Samozřejmě záleží jaká, a já vám dnes ukážu, co která umí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Jaký typ rtěnky zvolit?

Za sebe musím říct, že nejčastěji používám matné rtěnky nebo laky na rty. Hned za nimi pak ty hydratační. Každou z nich upřednostňuji při jiné příležitosti, a proto jsem se pro vás rozhodla sepsat jednoduchý návod na to, kdy jaké rtěnky nosit. Berte však v potaz, že je to jen můj osobní tip a zkušenost, která se může od té vaší lišit.

vyber_rtenky_zezivotazenyy


Laky na rty- tekuté rtěnky

Bezesporu nejdéle vydrží na rtech laky nebo-li tekuté rtěnky. Už jen slovo lak v nás evokuje něco dlouhodobého, trvanlivého, prostě něco, co drží. A to laky na rty umí. Drží jak přibité, a to i po obědě a kávě. Jedinou jejich nevýhodou je, že časem na rtech maličko seschnou a zešupinatí. Pokud si však dáváte na rtech záležet, nebude vám malá úprava vadit. Protože se laky na rty během dne vůbec nerozmazávají, moc ráda je využívám při příležitosti schůzek, meetingů, obědů či prezentací. Mám totiž jistotu, že drží tam, kde mají a nikam se mi neobtisknou. V poslední době používám a velmi jsem si oblíbila novinku od L’Oréal v podobě Ultra Matte Liquid Lipsticks – Les Chocolates, jejichž odstíny jsou na sezónu podzim-zima jak dělané a ani nemusím připomínat, že jejich čokoládová příchuť dělá tyto rtěnky ještě přitažlivějšími než ve skutečnosti díky svým barvám jsou.


K ČEMU TAKOVÉ BARVY RTĚNEK NOSIT

Tyto ultramatné rtěnky v podzimních barvách se mi moc líbí v kombinaci se stejně podzimními tóny outfitů. Tedy k béžovému trenči, kabátu v krásné a momentálně také velmi trendy camel barvě, svetrům v zemitých odstínech či k botám v leopardím vzoru, jež se mi kupodivu tuto sezónu líbí /tedy jen na botách, jinak mi tento vzor přijde pořád tak trochu laciný)

loreal_les_chocolates


Matné a polomatné rtěnky

Matné rtěnky jsou spolu s laky mými nejpoužívanějšími produkty. Na rtech vydrží kratší dobu než laky na rty (tekuté rtěnky), na druhou stranu jsou snazší na úpravu a znovunanesení. Snad každá žena by měla vlastnit červenou rtěnku, která dodá šmrnc a nápaditost jakémukoliv outfitu. Červená rtěnka je vlastně takovým nadčasovým šperkem a zároveň multilíčidlem. Můžete díky ní zaujmout stejně jako velkým diamantovým prstenem (a možná ještě víc) a pokud u sebe nemáte tvářenku, rozhodně ji vaše rtěnka může v cuku letu nahradit. A jestli jste si všimli, mezi posledními trendy v beauty světě jsou i červené stíny na oči. Takže proč si nějaký do červena kupovat (osobně nevidím tento trend trvat déle než celý jeden spotřebujete a navíc se nehodí kamkoliv), když můžete zkusit rudou královnu. Stačí si nanést rtěnku na ukazováček, jemně nanést na víčko a voila.


L’ORÉAL COLOR MATTE RICHE odstín 227 HYPE

MARY KAY GELOVÁ POLOMATNÁ RTĚNKA odstín POPPY PLEASE

ČERVENÁ JE KLASIKA, ALE …

Ačkoliv je červená barvou nadčasovou a základní, zkuste si pohrát i s jinými barvami. Na podzim zkuste třeba fialovou, hnědou, na jaře zase sytě růžovou. Myslím, že v drogeriích a parfumeriích o odstíny nouze není, a strávit s kamarádkou upršené odpoledne hledáním nového super odstínům může být náhodou super zábava. I pro čtyřicetileté. Teda skoro mě 😊)


L’ORÉAL COLOR MATTE RICHE odstín 472 PURPLE STUDS

HYDRATAČNÍ RTĚNKY

Hydratační rtěnky mají velkou výhodu právě v hydrataci rtů. Jsou lesklé, nesplynou s rty tolik jako dlouhotrvající matné, zároveň se však velmi snadno upravují a znovunanášejí. Nemají tendenci vysychat a většina z nich rty navíc vyživuje. Ráda je používám v zimě, třeba na horách. Ano, mám ráda rtěnky kdykoliv  kdekoliv. A klidně ji nosím i doma. Jsem přesně ten typ, který se okamžItě svlékne z džín, ale make up si nechá až do večera 😊


PŘIROZENÉ ODSTÍNY

Na mém instagramovém profilu  – @ZEZIVOTAZENY – i na blogu jste si rozhodně mohli všimnout, že rtěnky zbožňuji a skutečně nosím. Nicméně jsou situace, kdy jsem raději vizuálně méně výrazná. Třeba, když jdu na lékařskou prohlídku, pohovor, apod. Co v takových situacích, kam se s výraznými rty ostýcháte? Rtěnky se vzdát rozhodně nemusíte. Jen zvolte světlejší a méně nápadné odstíny. Příklad? Carrie Bradshaw v Sexu ve městě. Výraznou pusu jsem snad na ní v tomto seriálu (možná ani v realitě na Sarah Jessice Parker) neviděla. Ani světlé odstíny nemusí být totiž nuda.


L’ORÉAL COLOR RICHE SHINE odstín 656 – BEIGE IN THE CITY

Nicméně, pestré odstíny do fialova jsou pro právě probíhající i nadcházející sezónu jako dělané. Ačkoliv odstín fialové zní téměř „strašidelně“, nebojte se ho a vyzkoušejte.


L’ORÉAL COLOR RICHE SHINE odstín 466 – LIKE A BOSS

Vlastně musím říct, že mě tento odstín zaujal skutečně hodně a cítím se v něm skvěle.

loreal_color_riche_shine_like_a_boss
A co vy a rtěnky? Jakým dáváte přednost vy? Tekutým, matným nebo hydratačním? A co barvy? Zkoušíte na sobě něco nového nebo dáváte přednost klasice? Napište mi.

loreal_color_riche_shine_like_a_boss

MĚJTE SE KRÁSNĚ.

ZE_ZIVOTA_ZENY


Článek vznikl ve spolupráci se značkou L’oréal.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *