Víkend

Krásnou středu přeji. Víkend se pomalu blíží a s ním i naše víkendové plány. Kdysi jsem žila tak, že jsem o víkendu dělala buď miliardu věcí a byla všude. Ráno káva s kamarádkou, odpoledne nákupy, večer párty, nějaký ten sport. Prostě hlavně toho stihnout co nejvíc. Čím jsem starší (je to tak), tím větší má u mě prioritu odpočinek a naplánování si jen tolik aktivit, na kolik se cítím ne na kolik jsem pozvaná. A taky jsem pro vás v pěti bodech sepsala, jak si o víkendu pořádně odpočinout a čím nabrat síly do pracovního týdne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Dlouhá snídaně – základ víkendu 

Přiznám se, snídaně v týdnu odbývám. Ne, že bych nesnídala nebo snídala špatně, ale není to nic dlouhého a příjemného. Ráno vstávám před šestou, dám si doma kávu, sprchu, obléknu se, namaluju a v sedm ráno jsem již na cestě směr kancelář. Doma snídani bohužel nestíhám. Ne, že bych nechtěla, ale odpoledne vyzvedávám dceru ze školky, a tak ráno musím napracovat to, co odpoledne již nestihnu. Snídám tedy v kanceláři. Ačkoliv mi kolegové mé avokádové toasty a jogurt s ovocem chválí, vím, že snídaně doma v klidu je to nejlepší, co můžete tělu dát. Proto se o víkendu nikam neženu a dám si klidně velkou snídani s kávou v posteli, zatímco dcera vedle mě kouká na pohádky. O víkendu je podmínkou jediné – nikam nespěchat a užít si klidu, rodinné pohody a toho, že můžeme být chvíli všichni spolu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Časopisy

Módní inspiraci i různé tipy čerpám zejména v magazínech, i těch zahraničních. Nakolik někomu vadí milion stránek v podobě reklam, já hledám inspiraci i tam. Jenže těch milion stránek by se mi cestou na metro pěkně proneslo. Nezbývá na ně čas jindy než o víkendu. Mým malým pravidlem je čtení knih v týdnu a listování časopisy o víkendu. Navíc jsem od svého muže dostala k Vánocům předplatné na Vogue, o což je víkendové listování příjemnější.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Sladké nicnedělání

Jak jsem zmínila na začátku, snažím se jíst zdravé snídaně. Pečivu se nevyhýbám, ale ani ho nejím po kvantech. O víkendu si s klidem a ráda vychutnám velkou, sladkou snídani v podobě croissantů s marmeládou či palačinek s kakaem. Možná bych mohla mít o pár centimetrů míň v pase a hubenější stehna, kdybych se sladkému vyhla, ale zase bych si musela odepřít tohle požitkářství, a to by nebyl pořádný život. Nebo alespoň víkend.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Voňavoučké pyžámko

Ty tam jsou časy, kdy jsem se o víkendu oblékla do XXL trička, dala si vlasy do drdolu a nenalíčila se. O víkendu stejně jako v týdnu (prostě vždyckyé) se chci cítit krásně, svěže a čistě. A stejně jako dbám na to, v jakém oblečení chodím do města, pečuji i o to, v čem chodím doma a do postele.
Musím říct, že jsem si poslední dobou hodně oblíbila saténová pyžámka, a to čistě kvůli tomu, že jsou krásná, velmi elegantní a ženská, a také nejsou pomačkaná, když je vyperu a vysuším v sušičce. Tudíž se v nich cítím daleko lépe.
A také každý víkend měním ložní prádlo. Kombinace čistých peřinek a voňavého pyžámka je pro mě ta pravá víkendová.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Můj čas a čas s rodinou

O tom, že si pravidelně vyčleňuji sobotní dopoledne pro sebe samu, víte. Víte, i proč to dělám. Proto dnes téma „můj čas“ vynechám. Pokud byste však stejně měli k tomuto tématu otázky a chtěly byste, abych o tom psala více (třeba protože vás to inspiruje ve vašich životech, napište mi). Kromě mých sobotních dopolední, věnuji zbytek víkendu, tedy sobotu odpoledne a celou neděli mé rodině, jejíž štěstí a zdraví jsou pro mě prioritou číslo jedna. A protože se snažíme o to nebýt peciválové, často vyrážíme na výlety nebo přinejmenším dopoledne na hřiště a odpoledne na procházku po Praze (se sladkou dortíkovou tečkou). Miluji naše neděle už jen proto, že jsou pokaždé jiné, ale jsou plné pohody a lásky, ať už jsme na hřišti za domem, v kavárně na druhé straně Prahy či na procházce kolem rybníka za Prahou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Odpočatá do nového týdne

Víkendy jsou tu od toho, abychom se zrelaxovali. Ne, abychom se zničili a do práce šli v pondělí naprosto vybití a neodpočatí. Úplně nejjednodušším návodem na to, jak zjistíte, jestli jste skutečně vypli, je vaše tělo. Jak se v neděli večer cítí? Příjemně nebo neodpočatě? Odpověď najdete jen u sebe samotných. A tak ať se děje, co se děje, poslouchejte své tělo a dopřejte mu to, po čem touží. Ať už je to cokoliv, co vám i tělu dělá dobře.

podpos

 

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *