Francie má Cannes, Itálie má Benátky a my máme Karlovy Vary. Na filmový festival jsem se letos nedostala, ale mohla jsem si tam vychutnat atmosféru víkend před ním a dokonce si užít i jednu předpremiéru. Do článku jsem vám sepsala tip na ubytování a restaurace, které možná v žádném průvodci nenajdete.

Karlovy Vary


Ubytování Reveltron Suites

Karlovy Vary jsou mojí srdcovkou. Ráda se procházím kolonádou, dávám si kávu na promenádě, pozoruji velkolepé zdobené budovy a vychutnávám si atmosféru lázeňského města. Letos jsem karlovarský filmový festival do mého letního programu už nevtěsnala, ale příští rok (a doufám, že už to situace dovolí) bych si na něho moc ráda několik dnů vyšetřila. I proto jsem ráda, že jsem objevila úžasné ubytování Revelton Suites. Check-in do Revelton Suites navíc probíhá online, na internetu stačí vyplnit vaše údaje. Smskou vám pár dnů před příjezdem přijde unikátní kód, který pak použijete při příjezdu, abyste si za pomocí něho mohli z boxu u vchodu do hotelu vyzvednout odemykací kartičky od dveří. Tak jednoduché vše je.

240395869_370352171418233_9010168223856312592_n


V apartmánu Revelton Suites (my jsme měli apartmán Mint), kde je kromě snad nejpohodlnější postele, na které jsem kdy spala, prostorná koupelna i s pračkou i plně vybavená kuchyň s barovým stolem a židlemi a gaučem. Pronájem celého apartmánu vás navíc vůbec nezruinuje. Pro dvě osoby na noc stojí kolem 1.700 Kč. A pokud jste v šetřícím módu, můžete si v kuchyni úplně pohodlně uvařit.

Revelton Suites


Kde se najíst v Karlových Varech

Apartmány se nachází pár minut od promenády a několik schodů od první restaurace, Bagel Lounge, která otevírá už v 8 hodin ráno, a kde si za velmi příznivé ceny můžete dát (sladkou i slanou), snídani oběd i večeři nebo třeba sklenku prosecca. Já jsem si oba dny objednala k snídani dvě vejce benedikt se sýrovou omáčkou, bagelem a malým salátkem v menu s latte za 139 Kč, což mi přijde jako naprosto úžasná cena. Porce není nijak malá, s jídlem si vystačíte až do oběda 😊.

Bagel Lounge

Snídaně v Bagel Loznge

Co se oběda týče, nechtěly jsme s kamarádkou obědvat na kolonádě, neoslovila nás ani nabídka jídel ani poměr cena/kvalita. Hned první den jsem však po příjezdu úplnou náhodou objevila restauraci/bar Knoflík a Špunt, kde jsem si dala kuřecí stripsy s granadille brambůrky a salátkem a byla jsem tak nadšená, že jsme se tam vrátily na ověd i v sobotu. Přes den funguje tento podnik jako restaurace a večer jako bar. To jsme však nevyzkoušely, nakolik jsme měly jiný program a chtěly jsme si spíš povídat v apartmánu nad sklenkou vína než u baru. Ale prý to tam večer dost žije, tak třeba vyzkoušíte vy 😊

Oběd v Knoflík & Spunt


The one and only Grandhotel Pupp

Zatímco v pátek večer jsme strávily povídáním nad sklenkou vína v apartmánu, v sobotu večer se nám podařilo koupit lístky na předpremiéru filmu Zbožňovaný v kinosále Grandhotelu Pupp, což jsme si náležitě užily. Myslím, že náš víkend tímto zážitkem dostal úplně jiný rozměr. Kulturní akce, filmy, výstavy jsou naše gusto a i já vám doporučím zajít si vždy při návštěvě cizího města na nějakou vernisáž, výstavu, koncert apod. Vždy si tím obohatíte hlavu i duši a já osobně si myslím, že i to je jeden z hlavních pilířů šik lifestylu (viz můj článek).

Předpremiéra filmu Zbožňovaný v Grandhotelu Pupp


Check out & See you next time

Nezbývalo než se v neděli rozloučit jak s božím apartmánem Revelton Suites (a protože tam není recepce, check-out probíhá pohodlně tak, že do krabičky hodíte kartičky; nemusíte tak čekat ve frontě, až se od-ubytuje pět lidí před vámi), tak s městem Karlovy Vary. No a já doufám, že se na filmový festival podívám příští rok. Ubytování už bych měla 😊

Karlovy Vary & Revelton Suites děkujeme <3
Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *