Nikdy není brzy přemýšlet o tom, jaký život chceme vést. Jak chceme, aby náš život vypadal. Protože náš život ovlivní do jisté míry i výběr partnera, měly bychom se zamyslet nad těmito otázkami:

  • Jaké vlastnosti a proč u partnera hledám a jaké jsou pro mě naopak no-go, ve kterých ustupovat nechci
  • Jak si představuji, že můj život bude po jeho boku vypadat až budeme mít děti?
  • Dokážeme si vyjít vstříc, i když se budou čas od času naše názory posouvat a měnit?

Ze Života Ženy_Mateřství


A teď důležitá otázka, proč jsou tyto směrem k našemu životnímu partnerovi tak důležité vzhledem k rovnoprávnosti?

Představte si, že jste až po uši zamilovaná do muže, se kterým všechno klape, máte s ním úžasný vztah, ale za nic na světě se nejste schopni domluvit na modelu rodinného života. On chce, abyste se do práce vrátila maximálně v roce dítěte a vy chcete být doma. Nebo naopak. Vy se vidíte zpět v kanceláři do roka a váš muž si to tak teda rozhodně nepředstavuje. Umíte si představit, že tohle řešíte AŽ v momentě, kdy se vám narodí dítě?

Ze Života Ženy_Mateřství


Dříve než budete plánovat rodinu

Jsou témata, o kterých byste měli s partnerem mluvit ještě před plánováním rodiny, a toto je jedním z nich. Stejně jako například finanční situace a rozpočet, kdo platí co a zda-li máme finanční rezervu, jestli nemá protějšek dluhy aj. Možná se vám tyto otázky zdají jasné jako facka, ale věřte mi, že znám opravdu hodně chytrých žen, které se spálily, protože byly zamilované a viděly všechno úplně jinak.

Ze Života Ženy_Mateřství


Narození dítěte vztah
neposílí

Vztah dvou lidí si po narození miminka projde těžkou zatěžkávací zkouškou. Projeví se na něm všechny malé trhliny i větší nedorozumění. A opravdu nechcete nad malým miminkem (ale i větším dítětem) řešit, že jste si teda život ve třech představovala úplně jinak. V tu chvíli totiž oba z vás řeší zodpovědnost nejen za sebe, ale i za vašeho společného potomka.

Ze Života Ženy_Mateřství


Každý máme o životě jiné představy. I o tom rodinném

Deset z deseti lidí, které potkáte, bude mít o životě naprosto jinou představu. Proto bychom si měly vybrat partnera, se kterým se na našich představách maximálně shodneme. Stejně jako ženy, i muži touží každý po něčem jiném. Není chytré ani dobré říkat, že všechny ženy patří k plotně, stejně jako není dobré od všech žen čekat, že pro ně bude práce smyslem života stejně jako děti. Přesto, že se naše názory a priority počas života mění, měly bychom ho strávit s partnerem, který nás v našich rozhodnutích podpoří stejně jako my jeho.

Ze Života Ženy_Mateřství


Důležitým bodem ve vašem vlastním životě, pokud ho chcete prožít šťastně, bude výběr partnera. Pokud budete mít stejný nebo velmi podobný pohled na životní model, tedy víte, že partner vás podpoří při vašich rozhodnutích, pak vám bude jedno, jak to mají ostatní. Neříkám být lhostejní ke společenskému nastavení a trendu, mluvím o tom, že nebudete druhé soudit pro jiný životní styl.

 

Ze Života Ženy_Mateřství


Každá žena má právo rozhodnout se dle vlastního uvážení

Na závěr bych ráda podotkla, že není nic divného ani špatného na tom, když se žena rozhodne nemít děti a věnovat se kariéře, stejně jako když se žena rozhodně mít čtyři děti, zůstat s nimi doma a starat se celý život o domácnost. Jediné, co je na tomto zcela odlišném životním schématu rozhodující je, abychom se naučily navzájem se nesoudit. A o tom v dalším článku příští neděli.

Ze Života Ženy_Mateřství

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *