Ženy, které podporují ostatní ženy, mi byly odjakživa blízké. Proto, když jsem poznala Alexandru John, autorku knihy Sama sobě šéfem, věděla jsem, že témata, o kterých mluví, mě budou zajímat a budu je chtít představit i vám.

O ženách se často mluví jako o matkách, pečovatelkách, výkonných zaměstnankyních a dobrých kamarádkách. Málokdy jako o podnikatelkách. A když už se o nějaké ženě mluví jako o o úspěšné podnikatelce a majitelce své vlastní firmy, je to z větší části výjimka nacházející se v rubrikách magazínů s názvem „jedna z mála“. I s tím chce Alexandra John zatočit a ženám ukázat, že nejen muži, ale i ony mohou mít své projekty. A protože všichni víme, že nejtěžší je vždycky začátek, kniha, kterou Alexandra napsala (Sama sobě šéfem), vám dá přesný návod, co si do začátku připravit, na koho se obrátit a jak se na podnikání připravit. A nejen to, nachystala pro nás ženy i online kurz, o kterém se dočtete v rozhovoru níže, a který vám již brzy sama představím i zde na blogu Ze Života Ženy. Protože i byznys projekty patří do života žen, a já pevně věřím v to, že právě podnikání nám (i jako matkám) může přinést to, co potřebujeme nejvíc. Čas a svobodu.

Jsem tak velice ráda, že vám v dnešním článku mohu představit Ženu (schválně s velkým Ž), Alexandru John, která vám za pomocí knihy i online kurzu vtáhne a připraví na okouzlující svět podnikání.


Kdy jste se podnikání začala věnovat Vy?

Podnikat jsem začala, když mi bylo 23 let. Spustila jsem pracovní portál. Ještě na Slovensku. Nicméně asi po roce a půl šíleného úsilí, jsem projekt ukončila. Nepovedlo se. Ale rozhodně jsem se nevzdala, a o pár let později začala znovu.

Bála jste se vrhnout se do neznámých vod?

Musím říct, že nebála. Miluji nové výzvy a tou podnikání rozhodně je.

Co pro Vás bylo na začátku nejtěžší?

Asi jako mnoho začínajících podnikatelů jsem si neuvědomila, co všechno budu muset dělat. Od marketingu, přes obchod, personalistiku, až po finance. Také jsem podcenila přípravu byznys plánu. Obecně jsem se vrhla do práce, aniž bych příliš promyslela důsledky, a to mi nakonec také podrazilo nohy. Ačkoliv později jsem z toho čerpala. A teď jsem tu pro ostatní ženy i od toho, abych jim pomohla stejné chyby neudělat.

Napsala jste knihu „Sama sobě šéfem“, natočila kurzy podporující a pomáhající ženám v tom stát se podnikatelkou. Když zapomeneme na to, že jste sama podnikající ženou, proč jsou Vaší cílovou skupinou pouze ženy?

Celý svůj profesní život se pohybuji v poradenství. Za ta léta jsem ale měla žen klientek jenom pár. Když už nějaká přišla, bylo vidět, že si nevěří a pochybuje o sobě. Což mi přijde jako veliká škoda. Abych byla upřímná, tak mi to nedalo spát. To je důvod, proč jsem se rozhodla podporovat ženy. Denně dostávám mnoho emailů a zpráv od těch, které podnikají nebo by chtěly začít, ale chybí jim podpora od rodiny, přátel, zkrátka okolí. Nevědí, kde mají začít, co dělat, jak to uchopit. Takže mi došlo, že těch, které touží po vlastním byznysu, je dost, ale potřebují pomoc. Jenže, jak pomoci tolika ženám najednou? A tak mě napadlo napsat knihu a vytvořit online kurz.

Co vše mohou Vaše online kurzy „Sama sobě šéfem aneb podnikatelkou za 30 dní“ ženám nabídnout?

V kurzu i knize najdou informace, které nezbytně v začátcích podnikání potřebují. Od toho jak najít nápad na podnikání, jak vytvořit produkt, byznys plán, jak financovat podnikání nebo jak prodávat. Do knihy jsem navíc přidala reálné příběhy a povídání mých klientek, které řešily to, co každá začínající podnikatelka.

Kurz je rozdělen do deseti videí. Ke každému získají pracovní sešit a videa si mohou stáhnout i ve formě MP3. Navíc je součástí kurzu také VIP facebooková skupina, kde se mohou propojit s ostatními účastnicemi, sdílet, radit si, najít nové kolegyně, kontakty a případně i obchodní partnery. A to mi přijde jako skvělé balení.

Co byste vzkázala ženám, které mají byznys nápad, ale bojí se začít?

Nebojte se!  Vím, že začátky jsou těžké a je to krok do neznáma, ale pokud máte alespoň základní znalosti jak začít, rozhodně začněte. Ta svoboda stojí za to. :-)

Please follow and like us:

zezivotazeny

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment *